Uzaktan Yaşam Koçu

Yaşam koçluğu alanında uzaktan online şeklinde verilen hizmetler genellikle Skype üzerinden gerçekleştirilmektedir .Benim de ilk şahsi koçluk görüşmem online şeklinde gerçekleşmiş ve kendimle alakalı bir çok farkındalığa sahip olmuştum. Koçluk hizmeti insanın kendini tanıması adına en pratik ve en ucuz yöntem olarak ön plana çıkmaktadır. Peki kendini tanımak deyince aklımıza ne geliyor?
Kendini tanımak, kendini bilmek, yani öz-farkındalık dediğimiz şey aslında nedir?
Bunu tek bir açıdan bakarak söyleyemeyiz. İnsanın kendi değerleri, inançları, karakterinin güçlü ve geliştirilmesi gereken yanları, yetenekleri, hedefleri, amaç ve yaşam üslubu ortaya çıkmaktadır.
Farkındalık sahibi olmak için illa zorlu görevleri başarmak, Everest’e tırmanmak veya okyanusları aşmak gerekmiyor. Evet bunlar karakterimizin güçlü veya geliştirilmesi gereken yanlarını ortaya çıkarmaktadır, ancak kök değer ve inançlarımızı ortaya çıkarabilecek daha kolay, pratik, tehlikesiz ve güvenli, ucuz bir yol varsa o da koçluktur. Çok daha kısa bir zamanda kendimizi tanıyabilir ve gelişmemiz gereken kısımları fark edebilir devamında zihinsel ve fiziksel kişilik kaslarımızı geliştirebilecek sürdürülebilir motivasyona sahip oluruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim

7/24 Bize iletişim Panelimiz Üzerinden Ulaşabilirsiniz...