Danışmanlık

Sektörel bilgisini güçlü iş birlikleri ile pekiştiren Pratik Akıl teşvik hizmetleri konusunda müşterilerine sağladığı kazançlara bir yenisini ekleyerek MEB Desteği ile geliştirilen Ustalık Telafi Programı kapsamında uçtan uca danışmanlık hizmeti vermekte, tam kapsamlı proje takip sürecini gerçekleştirmektedir.

Peki Ustalık Telafi Programı Nedir?

21.04.2022 tarihi itibariyle duyurusu yapılan ve  uygulamaya başlanan Ustalık Telafi Programı, çalışanların mesleki tecrübesini artıran ve program sonucunda ustalık belgesini almasını sağlayan süreli bir programdır.

Ustalık Telafi Programları, sektör iş birliğine dayanmaktadır. Yürütücü ve sorumlu kurum Millî Eğitim Bakanlığı’dır ve amacı, iş yerindeki pratik öğrenmenin pekiştirilmesi ve akabinde yapılacak sınavda başarılı olanlara ustalık belgesi verilmesidir.

Millî Eğitim Bakanlığı’nın Ekim/2021 ayında 24 alan ve 97 dalda uygulanmasına karar verdiği ustalık telafi programları süresi en fazla 27 haftadır.  Programa katılanlar için işverene, kişi başı, net asgari ücretin yarısı oranında 27 hafta boyunca ödeme yapılmaktadır.

İletişim

7/24 Bize iletişim Panelimiz Üzerinden Ulaşabilirsiniz...