Tekirdağ Bireysel Koçluk

Pratik akıl olarak bireysel koçluk tarzlarımız aşağıdaki gibidir.

1.Yaşam Koçluğu: Yaşam koçu danışanı için katalizör görevi görmektedir.

Yaşam koçu danışanının elinden tutar ve ulaşılmak istenen sonuca varana  kadar ona rehberlik eder, danışanın yol arkadaşı olur. İnsanlar yaşam koçluğuna daha çok hayatlarında değişiklik yapmak için gelirler.

2.Güven Koçluğu: Burada danışanlar sorunlarını ve dertlerini paylaşmak istedikleri biri gibi koçtan destek ararlar, onu bir terapist gibi görmektedirler. Güven koçluğunda profesyonel koç danışanını yargılamaz ona akıl vermez, onu dinler ve çözüm bulabilmesi için sorular sorar. Güven veren, insanın içine huzur veren bir yolculuktur.

3.Dönüşüm koçluğu: Bu koçluk tarzında ,profesyonel koç danışanının gerçekten ne istediğini hangi amaçla ona geldiğini ona fark ettirmektedir. Bu sayede öz farkındalığını kazandırıp kendi kararlarını almasını sağlatır. Bundan sonra danışan tarafından alınan kararlar kendisinde pişmanlık yaratmayacak tam tersine aldığı kararların doğruluğuna inanmış ve emin adımlarla geleceğe adım atmış olacaktır.

4.İlişki koçluğu: Burada danışan genellikle hayattaki diğer yarısını bulamamaktadır. Aşkı ve mutluluğu aramaktadır. İlişki koçluğunda profesyonel koç danışanın değerlerini, inançlarını ve yaşamdaki zevkleri onun sevdiği yaşamı ona ayna tutarak doğru yolu ve ilişkiyi bulmasını sağlar.

5.Kişisel gelişim koçluğu: Burada koçumuz, danışanın kendini ifade etmek istediği, gelişmek istediği alanda hedeflerini gerçekleştirebilmesi için ona yol arkadaşlığı yapmaktadır. Gelişim alanlarını belirlemek ve ona gerekli bilgeliği sağlatmak adına rehberlik etmektedir.

6.Performans koçluğu: Burada koç, psikolojik taktikler uygulayarak danışanının genel iş performansını arttırmasına yardımcı olur. Performans koçu ,iş ve spor psikolojisini kullanarak danışanın bireysel performansını optimum seviyeye yükselterek iyi bir takım oyuncusu olmasını sağlamaktadır.

7.Kişisel güçlendirme koçluğu:

Burada bireysel koçluk, danışanının iş yaşamında ve özel hayatında geliştirmesi gereken mental ve fiziki alanlara odaklanır. Profesyonel koç ,danışanın kabuğundan çıkmasını onda olan ancak kullanmadığı cesaret, özgüven ve öz disiplin gibi değerleri ona fark ettirerek sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim

7/24 Bize iletişim Panelimiz Üzerinden Ulaşabilirsiniz...