Follow Us!
Facebook Twitter Google Plus Linkedin Instagram

Çorlu Uzaktan Yaşam Koçu

Bir önceki makalede de bahsettiğim gibi KOÇLUK mental rahatsızlıkların önlenmesinde veya etkilerinin azaltılmasında en etkili, kolay ve uygun hizmet olarak ortaya çıkmaktadır.

Pozitif sorgu teknikleriyle beraber kişide oluşan farkındalık , yaşadığı sorun veya gelişmek istediği konuyla alakalı seçeneklerini arttıracak ,bu seçenekleri uygulamaya başlamasıyla da kreatif yönü ortaya çıkacaktır. Koçluk seanslarından sonra danışanın kullanacağı yollara farklılıklar gösterecek bu da ileride yaşayabileceği zihinsel ve psikolojik rahatsızlıkları atlatmasını ve ya tamamen önlemesini sağlayacaktır. Doktorların da dediği gibi hasta yatağa düşmeden kendine bakmasını öğrenmelidir.

Beynimizin en değerli varlığımız olduğunu bilerek ona en iyi hizmeti alacağı koşulları yaratmalı bu konuda etkili yöntemlerin kullanıldığı koçluk uygulamasının denenmesi doğru bir yaklaşım olacaktır.

Toplumumuzdaki bireylerin çok zaruri görmediği bu hizmetin aslında hem yaşadığı güncel sorunları hem de gelecekte yaşayabileceği sorunları atlatması ve önlemesinde en etkili yol olduğununun farkındalığını sağlaması gerekmektedir. Önümüzdeki birkaç yıl içerisinde Avrupa’da birçok kurumda zorunlu hizmet olarak verilmeye başlanacak olan hizmetin en yakın zaman da Türkiye’mizde de alınması umuduyla.

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

WhatsApp chat