Bireysel Koçluk

Bireysel koçluk, danışanlarımızla yüz yüze veya internet bağlantısı yardımıyla online olarak yaptığımız görüşmelerdir.Burada biz bilişsel koçluk , NLP ve Mindfulness teknikleri uygulayarak danışanımıza bize başvurduğu problemiyle ilgili çözümü kendisine soru ve vizyon tekniklerimizle buldurmak ve bunun sürdürülebilirliğini sağlamak adına gerekli motivasyon ve öz disiplini kendisinde oluşturmayı ve bir yetenek haline getirmeyi amaçlamaktayız.

Bireysel koçluk seanslarından sonra danışanların bu yetenekleri sürekli olarak kullanabildiği görülmektedir. Sorun çözümü veya yaşam dengesini sağlamak konusunda danışanlarımızın koçluk seanslarından sonra kazandıkları farkındalıkla danışmanlık hizmetine göre daha verimli sonuçlar elde edildiği görülmektedir.

Koçluk seanslarında danışan kendi kararlarını almakta kendi çözümlerini bulmakta kendi motivasyon unsurlarını belirlemektedir. Profesyonel koçluğun bu noktadaki desteği ancak yol arkadaşlığıdır.

İyi bir koç danışanını aldığı kararlar ve tutunduğu yargılar konusunda eleştirmez ve fikir vermez.

Çözümü ne pahasına olursa olsun danışana buldurur, bunun istisnası bir tek, koçluk uygulamasındaki beyin fırtınası adımıdır. Burada danışanın bilgisi dışında olan kaynaklardan koç entelektüel birikiminin yardımıyla danışana fikir verebilir.

İletişim

7/24 Bize iletişim Panelimiz Üzerinden Ulaşabilirsiniz...