Follow Us!
Facebook Twitter Google Plus Linkedin Instagram

Tekirdağ Kurumsal Koçluk Hizmeti

Kurumsal koçluk demişken aklıma 5 Aralık’ta Çerkezköy ticaret odasında yapacağım seminer geldi.

Bahsedeceğim ‘’Otonomi, Amaç ve Ustalık’’ izleyenleri ne kadar etkileyecek bilemiyorum.

Aslında bu başlığın Tekirdağ Kurumsal koçluk işverenlerin hoşuna gitmeyeceğini saçmalık olduğunu düşüneceklerini hissediyorum, ama kendi hayatımda da tasdik ettiğim ve Daniel Pink in de aynı şekilde bahsettiği bu kavramların insanların kurumsal alanlarda daha motive bir şekilde çalışabilmelerinin anahtarı olduğunu düşünüyorum. Endüstri 4.0 ın hızlı bir şekilde hayatımıza gireceğini özellikle  de batı dünyasında algoritmik ,rutin işleri bu makinaların devralacağını biliyoruz.

Peki biz, Türkiye olarak  bununla nasıl rekabet edeceğiz? Teknolojimizin istenen seviyeye ulaşamadığını ,bu  yatırımları yapacak sanayi hacmimizin yani yatırım ve marka büyüklüğümüzün olmadığını kabul edelim.

En büyük zenginliğimiz insanımız, bunun için de bu değeri verimli kılmak bize düşen en büyük ödev olacak. Rekabet edebilirliğimiz,  bireysel olarak yaratıcı zekamızı kullanarak toplum olarak birlik ve beraberliğimizi sağlayabilmekten geçiyor. Bu noktada Pratik akıl olarak kullanacağımız  yöntemler daha çok koçluk ilkeleri, kuantum mekaniği, NLP ve pozitif psikoloji biliminden yararlanmak olacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

WhatsApp chat