Çorlu Bireysel Koçluk

Bireysel koçlukta  T modelinden sonra NLP teknikleri çözümün daha ileri seviyelerde gerektiği noktalarda etkili bir yöntem olmaktadır. Zaman çizgileri, Walt Disney tekniği, çapalama teknikleri gibi daha bir sürü uygulamayı kullanarak danışanın bilinçaltı çözemediği konuları daha kolay çözmekteyiz.

NLP gerçek sorunların çözümünde en etkili bilinçaltı tekniği olarak ön plana çıkmaktadır.

Dünyaca ünlü motivasyon ve performans koçunun temel öğretilerinin çoğunun NLP kökenli olduğu bu konuda geliştirilmesi gereken çok  fazla alanın bulunduğu, çok yaratıcı bir tekniktir.

Bizler Pratik Akıl olarak  temel NLP tekniklerini uygulamakla birlikte kendi bulduğumuz ORKA tekniğini de eğitimlerimize ilave edeceğiz.

Bireysel koçluktaki kazanımlarımızı önümüzdeki yıllar boyunca kullanmaya devam ederiz.

Kişisel farkındalığımızı dolayısıyla özgürlüğümüzü kazanacağımız başlıca yöntem birebir seansla yaptığımız uygulamalardır.

Koçluk güven, uyum ve dinlemeyle başlar bu süreçten sonra asıl sorunu güçlü sorularla danışana buldurur ve olumlu duygularla sorunun çözümüne gideriz, devamında danışanın yapılandırma ve eylem adımlarını aldıracak motivasyon adımına geçeriz. Adımların hepsini size belirtmedim. Ancak bir seansta T modeli 14 adımdan oluşmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim

7/24 Bize iletişim Panelimiz Üzerinden Ulaşabilirsiniz...