Çerkezköy Bireysel Koçluk

Koçluk, potansiyel yeteneklerin keşfi ve bunların doğru kullanılması noktasında danışanların alabileceği en iyi hizmet olarak ön plana çıkmaktadır. Kurduğu hayal ve umutlarını gerçekleştirmek konusunda destek alabileceği  bir uzmanın eksikliğini toplum olarak yaşamaktayız.

Şimdi Çerkezköy bireysel koçluk alanında destek alabileceğiniz Kadir Has Üniversitesi onaylı ve Londra merkezli Association of Coaching kurumunca akredite edilmiş Bilişsel Koçluk’ta T modeliyle Trakya da özgün ve sonuç aldıran koçluk hizmetine başlamış bulunmaktayım. Koçluğun neden ihtiyaç olduğuna dair sizlerle bir anımı paylaşmak isterim. Bu konuyla ilgili bir arkadaşımla geçen sohbetimizden alıntı yapacağım. Sohbet konusu inşaat sektöründeki durgunluktu. Bu konuda para kazanmak için alternatifler düşünülüyor  ve ilgili sektörlerle ilgili beyin fırtınası yapılıyor.

İki arkadaşıma da gerçekten ne yapmak istiyorsun, seni heyecanlandıran fikir nedir gibi sorular sorduğumda net cevaplar alamadım. Bir tanesi çok param olsun,  diğeri de potansiyeli ve fikri olanlara destek olmak gibisinden bir cevap aldım. Kendileriyle ilgili hedefleri net değildi. Bu biraz şuna benziyor, futbolcusunuz ve forvet pozisyonunda oynuyorsunuz gol atmanız lazım ancak golü atacak stratejiye ve sizi rakip savunma oyuncularından sıyrılmanızı sağlayacak sezgi, his ve yeteneklere sahip değilsiniz.

Tek yaptığınız kaleye yakın durmak ve top gelirse diye bekleyip gol atmak. Bu şekilde oynayarak eğer sakatlık ve ceza almazsanız ligi tamamladığınızda belki 3-5 gol atarsınız ama bu sizi iyi bir gölcü yapmayacak  muhtemelen sezon sonu takımdan gönderilecek ve daha kötü bir takım da oynama durumunda kalacaksınız. Hedef ve stratejinizi belirlemeniz için önce kendinizi sonra da rakiplerinizi iyi bilmelisiniz bunun için de koçluk almak en iyi çözüm gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim

7/24 Bize iletişim Panelimiz Üzerinden Ulaşabilirsiniz...